IŠSKIRTINIAI NAMAI
IŠSKIRTINIAM GYVENIMUI

 
 

Apie Projektą

Tai pirmas ir kol kas vienintelis individualių namų kvartalas Vilniuje, kurio architektūrai, jos suderinimui su vietove, kvartalo koncepcijai ir bendriems bei individualiems sprendiniams buvo skiriamas toks dėmesys nuo pirmosios projekto fazės. 

Landšaftiniai sprendiniai 

Architektūriniai pasiūlymo sprendiniai yra nulemti charakteringo teritorijos reljefo. Todėl maksimaliai siekta išsaugoti teritorijos peržvelgiamumą ir neaprėpiamos erdvės pojūtį. 

Architektūrinė idėja, tūriniai sprendiniai 

Mūsų pasiūlymo architektūrinė vizija – suderinti atvirumą ir privatumą. Architektūros skaidrumas užtikrina betarpišką ryšį su vietovės vaizdinėmis panoramomis, o privatumas – pagrindinė kokybiško kasdienio gyvenimo sąlyga. 

Urbanistinė idėja 

Aukščiausia Vilniaus kalva ir nuo jos atsiveriančios pasakiškos panoramos – nekvescionuojami vietovės privalumai, darantys didžiausią įtaką siūlomai gyvenamųjų namų kvartalo architektūrai. 

Vienas kito atžvilgiu, namai komponuojami laikantis parkų planavimo taisyklių. Privatumas kuriamas parteriniame namo aukšte formuojant pusiau uždarus (pusiau atvirus) kiemus, tarsi įspaudžiant reljefą ir taip sukuriant iš trijų pusių atribotą erdvę – kiemą. Kiekvieną sklypą siūlome „pažymėti“ tauriu vietovės gamtiniui biotopui būdingu medžiu (ąžuolas, klevas, beržas, liepa...) – tarsi šeimos medžiu, žyminčiu naujo gyvenimo etapo pradžią. 

Namų planinė struktūra organizuojama laisvo planavimo principu privačias erdves slepiant nuo kvartalo viešųjų erdvių už reljefo plastiką atkartojančių sienų, taip vizualiai skaidrus namas tampa privatus ir apsaugotas nuo pašalinių žvilgsnių ir taip pat leidžia ten gyvenantiems betarpiškai būti gamtoje. 

Kiekvienas gyvenamasis namas suprojektuotas iš dviejų tūrių: skaidraus gyvenamojo ir privataus šeimos poilsio. Tūriai – skaidrusis ir privatusis – komponuojami skirtinguose reljefo lygiuose ir tampa atskirais pastato aukštais su savo atskirais išėjimais į lauką – iš „skaidraus gyvenamojo“ į terasą, iš „privataus šeimos“ į pusiau uždarą kiemą. Patalpų insoliacija užtikrinama „šviesos skėčiais“ – virš pagrindinio patekimo į pastatą ir laiptinės suprojektuotais tūriniais švieslangiais, kurie bet kuriuo šviesiu paros metu užtikrina natūralios šviesos patekimą į abu pastato aukštus, o tamsiu paros metu kuria kvartalo „kelrodės šviesos“ siluetą. 

Norime kiekvieną dieną grožėtis nuostabiais vaizdais ir taip pat užsitikrinti privatumą.
Norime vaizdais grožėtis ne tik būdami namuose, bet kiekvieną dieną grįždami į juos, išėję į kiemą atsikvėpti ar pasivaikščioti po apylinkes. Todėl mūsų siūloma užstatymo vizija – tolygiai plane išsibarstęs ir reljefo siluetą atkartojantis namų tūrių užstatymas, kurių kiekvieno pasukimo kryptis „gaudo“ geriausius vaizdus sau ir stengiasi tų vaizdų neužstoti kaimynui. 

 

„Siekiame, kad santūrios ir modernios linijos projekte kurtų švaros ir ramybės atmosferą, o pasikartojantis formų ritmas kvartale – lygiavertės bendruomenės jausmą."

Architektas Tomas Lapė

Namai

NAMAS "EXPLORER" 

Šio namo visos pagrindinės erdvės yra išdėstytos pirmame aukšte. Patekimas į namą yra iš garažo (cokolinio aukšto) ir iš kiemo pusės. Cokoliniame aukšte yra galimybė turėti vieno ar dviejų automobilių garažą ir parkuoti automobilius po namu lauke. Pagrindinis šio namo akcentas yra cilindro formos pusiau atvira stiklinė laiptinė, kuri užtikrins dienos šviesos patekimą į namo vidaus erdves. Šito namo tipo galimi dydžiai: 264 kv.m, 239 kv.m.

NAMAS "CALYPSO"

Šio namo patalpos yra išdėstytos per du aukštus, pirmame aukšte uždaras garažas dviem automobiliams pagalbinės patalpos ir bendros erdvės: svetainė, virtuvė, pirtis. Antrame aukšte yra miegamieji, vonios ir darbo kambariai. Taip pat netrūksta pagalbinių patalpų. Šito namo tipo galimi dydžiai: 265 kv.m, 200 kv.m, 165 kv.m.

NAMAS "FLAGMAN"

Pirmame šio namo aukšte suprojektuotas pagrindinis patekimas į namus ir šeimos gyvenamosios patalpos: gyvenamoji erdvė, virtuvė, valgomasis, holas, laiptinė, san.mazgas ir 2-ų vietų garažas. Cokoliniame aukšte suprojektuotos šeimos poilsio patalpos: miegamieji, drabužinės, vonios kambariai, skalbykla, vyno rūsys, pirties ir baseino erdvės, pagalbinės ir techninės patalpos. Šito namo tipo galimi dydžiai: 300 kv.m, 250 kv.m, 411 kv.m, 377 kv.m.

 
 
Apdailos I lygis

 • Pamatai: gręžtiniai poliniai, monolitinis rostverkas. Apšiltinta poliuretano plokšte.

 • Sienos ir perdangos: monolitinis gelžbetonis.

 • Laiptai: monolitinis gelžbetonis.

 • Stogas: monolitinis gelžbetonis, apšiltinimas - poliuretano putos, danga – dvikomponentė poliuretano, parapetai - plieninis karkasas, poliuretano plokščių apšiltinimas, EPDM membrana.

 • Fasadas: apdailinis betonas arba natūralus “laukinis” akmuo. Ventiliuojamas - natūralaus arba patinuoto vario, dažyto aliuminio lakštai. Fasado apšiltinimas - poliuretano plokštės.

 • Langai ir durys: fasadinė konstrukcija “Reynaers” CW50 SC-HI, įėjimo durys “Reynaers” Masterline 10, slankiosios durys “Reynaers” CP155 LS, spalva – Coatex black, stiklo paketai - dviejų kamerų, vienas stiklas su saulės kontrolės ir žemos emisijos danga, vidinis stiklas su žemos emisijos danga, su termo rėmeliu, U vertė 0,6 W/m2K.

 • Garažo vartai: segmentiniai su automatine pavara.

 • Terasa: maumedžio medienos lagės ir Kumaru medienos terasinės lentos.

 • Tvora, vartai ir varteliai: rūdinto plieno profilių segmentinė su monolitiniu rostverku, varteliai rūdinto plieno profilių su elektromagnetine spyna, vartai rūdinto plieno profilių su automatine pavara.

 • Gerbūvis: aikštelė prieš namą iš granito trinkelių. Teritorija sutvarkyta, išlyginta, augalinio dirvožemio. Pagal architekto sumanymą, kiekvieno namo sklype, bus pasodintas taurusis medis pasirinktinai numatytoje vietoje.

 • Vandentiekis, nuotekos, elektra: elektros atvedimas iki įvadinio skydo ir pridavimas ESO. Kabelis įvadui AL5x16mm, įrenginėjamas įvadas. Vanduo miesto - atvestas į namą. Nuotekos miesto - atvestos į namą.

 • Ryšys - šviesolaidis “Telia”.

 • Lietaus nuotekos - vietinė lietaus nuotekų surinkimo ir infiltracinė sistema.

 

Apdailos II lygis
 • Vidinės pertvaros: silikato blokelių.

 • Grindys: 1-ame aukšte apšiltintos 250 mm storio polistirolu ir išbetonuotos 70 mm storio su plastifikatoriumi šildomoms grindims, 2-me aukšte šiltinama 50mm storio polistirolu, 20mm akmens vata.

 • Vidaus tinkavimas: vidinių ir išorinių sienų tinkavimo darbai kalkių – cemento skiediniu arba gipsiniu tinku.

 • Angokraščių aptaisymas ekstrudinio polistirolo plokštėmis: vidinių angokraščių papildomas šiltinimas polistirolu.

 • Vidaus elektros ir silpnos srovės: įrengiama el. instaliacija visame name, rozetės, jungikliai, TV rozetės, saugiklių skydas su saugikliais. 0 ciklas - kabeliavimas, rozečių, jungiklių, kompiuterinio tinklo, TV dėžučių įtvirtinimas, varžų matavimai ir pridavimas Valstybinei energetikos inspekcijai, kabeliai rozetėms CU3x2,5mm, kabeliai apšvietimui CU3x1,5mm, El. Viryklei - CU5x2,5mm. Internetinis kabelis - CAT 5a. Elektrosinstaliacijai įrengti įvertintą 150 taškų. Papildomo taško kaina – 20 eurų.

 • Signalizacijos įrengimas: įrenginėjama apsauginė ir gaisrinė signalizacija su judesio ir gaisriniais davikliais su galimybe priduoti saugoti apsaugos įmonei (kabeliavimo darbai).

 • Šildymas / šaldymas ir vėdinimas: geotermijos sistema “Tenko”. Kapiliarinis lubinis šildymas ir šaldymas. Grindinis šildymas sanitariniuose mazguose, virtuvės zonoje, garaže. Dviejų zonų rekuperacinė sistema dviaukščiuose namuose, vienos zonos rekuperacinė sistema vienaukščiuose namuose.

 

Apdailos III lygis
 • Grindys: garaže ir katilinėje numatyta akmens masės plytelių apdaila, įrengiami nuotekų trapai. Sanitariniuose mazguose ir virtuvės zonoje numatyta keraminių plytelių apdaila. Fojė, svetainėje ir kituose kambariuose numatyta kietmedžio parketlenčių danga.

 • Sienos ir lubos: garaže ir katilinėje numatyta sienų keraminių plytelių apdaila iki 1,8m., virš jų ir lubos dažomos faktūriniais dažais. Virtuvės ir pagalbinės patalpos sienelės apdailinamos keraminėmis plytelėmis. Virtuvės ir svetainės lubos ažūrinės su tūrine kietmedžio detalių apdaila. Kitų kambarių sienos ir lubos pakabinamos GKP konstrukcijos, glaistomos ir dažomos.

 • Laiptai: pakopų apdailai naudojama kietmedžio mediena arba natūralus akmuo, aptvėrimai iš lakštinės apdailos, su derančiu porankiu.

 • Apšvietimas: visur įrengiamas paslėptas diodų apšvietimas. Išoriniai šviestuvai nevertinami. Santechninė įranga: vonia, dušo kabinos, praustuvai, unitazai, bidė (Villeroy&Boch premium lygio), maišytuvai (Hansgrohe premium lygio). Kombinuoti rankšluosčių džiovintuvai.

 • Protingo namo sistema: įrengiamas protingo namo sistemos bazinis modulis (šildymo, šaldymo, vėdinimo ir apšvietimo valdymas).

 • Vidaus durys: kietmedžio durys su apvadais ir rankenomis bei spynomis.

 • Montuojama papildoma įranga: paslėpti karnizai užuolaidoms su automatine pavara. Tinkleliai nuo vabzdžių ant varstomų langų ir terasos durų. Rozetės ir jungikliai. Vandens nugeležinimo ir nukalkinimo sistema. Domofonas su video funkcija.

 

qqSTRUCTUM%202020%2006%20WEB.jpg
STRUCTUM%202020%2006%20WEB.jpg
 
 

©2020 by RO16

EXPLORER

Gyvenamųjų namų kvartalo RO16 namas "EXPLORER"